Fotky z tábora

Tábor v roce 2018 již proběhl. Připomenout si ho můžete na fotkách nebo v archivu táborového zpravodajství.

Termín tábora: sobota 30. června – sobota 14. července 2018

Místo konání: Táborová základna Lísek (okres Žďár nad Sázavou, kraj Vysočina)

Charakteristika tábora: Letní dětský tábor pro děti od 6 do 15 let. Ubytování v podsadových stanech po dvou. Celotáborová hra situovaná do prostředí vesmíru, průzkumu nových planet a hledání poslední naděje (lat. „ultimum sperare“) pro samotnou budoucnost lidstva.

Cena tábora:

 • 3 600 Kč pro členy 68. PS Lvíčata (jak se stát členem?)
 • 4 050 Kč pro ostatní
 • Sleva 150 Kč pro sourozence (každého)
 • Cena zahrnuje stravování 5x denně, pitný režim, dopravu, pečlivě připravený program, vstupné na výletech, úrazové pojištění účastníků aj.

Kontakt: 723 135 524 – Ondřej Machulda (hlavní vedoucí tábora), ondra@lvicata.cz

Schůzka s rodiči přihlášených dětí: Ve středu 13. června od 18:30 v naší klubovně. Účast na schůzce je nezbytná pro rodiče dětí, které jedou na náš tábor poprvé.

Táborové dokumenty

Termíny pohromadě

 • 30. 4. 2018 – odevzdání závazné přihlášky (část A) a posudku (část B), platba zálohy (viz účet)
 • 13. 6. 2018 – schůzka s rodiči nováčků
 • 15. 6. 2018 – úhrada doplatku tábora (viz účet)
 • 30. 6. 2018 – odjezd na tábor, odevzdání účastnického listu (část C)

O našem táboře

Dětský tábor pořádáme o letních prázdninách již přes 20 let. Letos se vypravíme na táborovou základnu do Lísku (asi 25 km od Ždáru nad Sázavou), do krásné přírody na hranici Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

Ubytování na táboře je v tradičních podstadových stanech po dvou. Zázemí táborové základny tvoří mimo jiné dvě tee-pee, malá chatka, kuchyně a jídelna ve velkém hangáru (stanu).

Tábor trvá 2 týdny, účastní se ho okolo 30 dětí ve věku od 6 do 15 let. Část účastníků jsou každoročně i „nováčci“ – tábor je jejich první akcí s námi.

Tábor je zajišťován vedoucími a instruktory  – dobrovolníky, zpravidla celoročně pracujícími s dětmi na oddílových i jiných akcích. Hlavní vedoucí tábora i táborový zdravotník mají ministerstvem školství akreditované kvalifikace na tyto funkce, jednotliví vedoucí a instruktoři taktéž prochází řadou vzdělávacích kurzů.

Tábor rovněž splňuje všechny parametry kampaně „Opravdu dobrý tábor“ – více informací naleznete na webu kampaně.

Osmero opravdu dobrého tábora:
 1. Má kvalifikované vedení
 2. Má zajímavý program
 3. Je bezpečný
 4. Je ve vhodných prostorách
 5. Je zdravotně zabezpečen
 6. Má dostatek informací pro všechny
 7. Rozvíjí osobnost účastníka
 8. Má důvěryhodného pořadatele

Program tábora

Hlavní část táborového programu tvoří tzv. celotáborová hra (CTH) – komplexní soustava her a dalších aktivit, motivovaných jedním tématem. V posledních letech byla témata CTH např. agentských 333 hodin, Vikingové, nebo v roce 2017 Čtyři mušketýři.

Náš tábor není pasivní rekreací - naopak chceme, aby se toho děti na táboře co nejvíce naučily a formou her si aktivně vyzkoušely věci, které se jim mohou hodit i po skončení tábora.

V průběhu tábora se děti také podílejí na zajišťování běhu tábora – podle svých schopností se například zapojují do přípravy dřeva pro táborové ohně, pomáhají s přípravou jídla, dle rozdělení služeb také myjí například hrnce a další společné nádobí.

Během tábora jsou děti rozděleny do menších věkově prostupných skupin (oddílů), a to tak, aby skupinky byly při hře rovnocennými partnery – jak po stránce fyzické tak i rozumové.

Během táborové činnosti dbáme na rozvoj individuálních schopností každého dítěte, stejně jako na spolupráci mezi dětmi a jejich oddíly. Naučné a vzdělávací prvky vnáší do tábora rozličné tábornické aktivity, ale také například návštěva kulturně a přírodně zajímavých míst v okolí.

Program tábora zahrnuje mnoho různorodých činností, které jsou zařazovány s ohledem na jejich výchovné cíle. Děti během tábora hrají množství netradičních i tradičních her a soutěží, vyzkouší si rozličné rukodělné činnosti a naučí se různým turistickým a tábornickým dovednostem. V rámci dvoudenního (pro děti nad zhruba 11 let třídenního) putovního výletu také zakusíme spaní pod širákem.

Magistrát hlavního města Prahy Tábor se koná za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy