Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace jsme se v roce 2020 akci rozhodli nepořádat.
Věříme ale, že se na akci uvidíme další rok – 2. října 2021!

Akce již v roce 2019 proběhla – podívejte se na fotogalerii. nebo si přečtěte krátký článek o akci.

Lesem ke hvězdám je večerní procházka pro děti plná zábavných úkolů. Pořádáme již jedenáctý ročník a letos se vydáme prozkoumat tajemství hlubokého vesmíru!

Datum konání: sobota 5. října 2019
Místo: Ďáblický háj, Praha 8; začátek je v tzv. areálu zdraví (bývalý lom) uprostřed Ďáblického háje – viz mapa níže
Čas startu: mezi 17.30–20.00 (pro starší děti doporučujeme vyrazit až po 19.00 – ve větším šeru si akci více užijí!)

V případě fronty na startu můžete u připraveného ohně počkat, než fronta opadne – a třeba si zatím opéci buřta.

Jak akce probíhá

 • Připravena bude trasa se stanovišti, každé s menším úkolem motivovaným vesmírem a vesmírnými objekty.
 • Projít trasu zabere i s plněním úkolů okolo 1,5 hodiny (možná i o něco déle). Trasa bude značená a schůdná i s kočárky.
 • Nejvíce se akce bude líbit dětem ve věku zhruba 5–10 let, rádi ale uvidíme i trochu mladší nebo starší.
 • Možnost posezení a opékání buřtů u ohně v prostoru startu – buřty bude možno na místě zakoupit, klidně si ale můžete donést vlastní.
 • Zakončení trasy je na ďáblické hvězdárně, kde je pro účastníky akce možnost se zdarma shlédnout krátký tematický film pro děti a v případě dobrého počasí je možné dalekohledy pozorovat noční oblohu.
 • V cíli bude pro účastníky připravena také drobná odměna a teplý čaj. Budeme rádi, když nám pomůžete snížit množství odpadu, a přinesete si na čaj vlastní hrneček.
 • Akce se koná za každého počasí! ☔
 • Vstupné dobrovolné.
 • Baterku na svícení s sebou! 🔦
 • Můžete se kouknout na fotky třeba z loňského či předloňského roku. Tím zároveň upozorňujeme, že na akci je pořizován obrazový záznam (foto, video) probíhajících aktivit pro účely dokumentace akce, zpravodajství o akci a prezentace činnosti Pionýra a jeho pobočných spolků.

Doprava

Pokud je pro vás Ďáblický háj mimo docházkovou vzdálenost, vřele doporučujeme pro cestu na akci využít MHD:

 • Ke startu je nejlepší přístup ze zastávky Vozovna Kobylisy (tramvaj 17, autobusy 145, 162, 169, 183, 370–374). Cesta od této zastávky ke startu bude značena a ujdete ji za asi 10 minut.
 • Od cíle (od ďáblické hvězdárny) se buďto můžete vrátit pěšky zpět na Vozovnu Kobylisy, případně vás z nedaleké zastávky Ďáblický hřbitov odvezou autobusy 103, 348, 368 nebo 369. Viz také mapa níže.

Pokud z nějakého důvodu musíte pro cestu na akci využít auto, upozorňujeme na zákaz vjezdu a parkování na příjezdové panelové cestě vedoucí k Ďáblickému háji od křižovatky u Vozovny Kobylisy.

Dejte vědět, že se zúčastníte!

Budeme rádi, když se připojíte k události na FBFacebooku a dáte svým známým a kamarádům vědět o své účasti.

Kdo pro vás Les ke hvězdám chystá?

68. pionýrská skupina Lvíčata dlouhodobě pracuje s dětmi na Praze 8 – pořádáme každotýdenní schůzky, jezdíme do přírody na jednodenní i vícedenní výpravy, v létě pořádáme dva tábory. Mezi spoustou kamarádů a kamarádek si na našich akcích zkoušíme plno nových věcí, užíváme si legraci a vydáváme se na zajímavá místa.

Naše skupina je součástí spolku Pionýr – jedné z největších českých dětských organizací. Další pionýrské skupiny a oddíly se nachází na na několikastech místech napříč celou ČR.

Kontakt: Ondřej Machulda, ahoj@lvicata.cz, 723 135 524

Mapa Lesa ke hvězdám

Akce se koná za podpory

Praha Praha 8 Pionýr