Vítejte na Nevýpravě do zoo! Protože do skutečné zoo se teď společně vypravit nejde, prostřednictvím plnění úkolů si místo toho vybudujeme každý svou vlastní zoo! Schválně – kdo ji bude mít nejvymazlenější?

Nevýprava již skončila – probíhala v březnu 2021. Podívejte se na fotky z plnění úkolů a na galerii vlastních zoo.

„Nevýprava“ je určena pro všechny členy Lvíčat z Oddílu pro mladší (pondělní i středeční družinky). Plnit se dá odkudkoliv – nemusíte být v Praze, při plnění úkolů musíte akorát dodržovat všechna platná opatření.

Jak se zapojit?

Pro zapojení stačí začít plnit úkoly (najdete je níže) a o jejich plnění průběžně dávat zprávy na e@lvicata.cz nebo do kanálu #nevýprava-do-zoo na Discordu.

Na začátku tvá zoo zeje prázdnotou. Za každý splněný úkol ti na stránce Galerie vlastních zoo přidáme do zoo příslušné zvíře nebo nové vybavení. Můžeš si tak sám/sama vybrat, jaké úkoly splníš a jak si svou zoo zařídíš.

Nevýprava končí v neděli 21. března – tak neváhej a vrhni se do budování své zoo!

Úkoly zvířat

Za splnění těchto úkolů dostaneš do své zoo výběh s příslušným zvířetem. V každé zoo může být nejvýše pět zvířat. Klidně to může být pět stejných zvířat, pokud o to stojíš, stejně jako můžeš plnit úkoly, i když nebudeš příslušné zvíře chtít do své zoo přidat.

Lev

Lev

Úkol: Na mapě si naplánuj procházku a tu pak podle mapy projdi. (Ať tvá procházka trvá alespoň půl hodiny.)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku naplánované trasy, nebo alespoň seznam míst (ulic), kudy procházka vedla.

Lenochod

Lenochod

Úkol: Zavěs se na strom jako lenochod. (Pokud nenajdeš žádný strom, při nejhorším se zavěs na nějaké venkovní zábradlí.)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku svého závěsu.

Delfín

Delfín

Úkol: Vytvoř v mapě obrazec svou vlastní chůzí. K záznamu trasy použij mobil s GPS a aplikaci, která bude zaznamenávat tvou trasu, třeba Mapy.cz. (Ať má tvá trasa alespoň půl kilometru.)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord obrázek (snímek obrazovky) z trasovací aplikace, ve které máš svou cestu zaznamenanou.

Zobrazit podrobnosti o úkolu Skrýt podrobnosti o úkolu

Klokan

Klokan

Úkol: Obskákej blok domů (můžeš třeba snožmo, nebo přes přes švihadlo, nebo to střídat).

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord zprávu o splnění. (Pokud se při tom vyfotíš nebo natočíš krátké video, rádi to uvidíme.)

Lachtan

Lachtan

Úkol: Jdi na procházku a kopej si před sebou celou dobu míč. Můžete si také kopat vzájemně s rodiči či sourozencem. (Ať tvá procházka trvá alespoň půl hodiny.)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord zprávu o splnění. (Pokud se při tom vyfotíš nebo natočíš krátké video, rádi to uvidíme.)

Tučňák

Tučňák

Úkol: Vytvoř na nějakém místě „land art“ (dílo z přírodnin v přírodě).

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku svého výtvoru.

Zobrazit podrobnosti o úkolu Skrýt podrobnosti o úkolu

Žirafa

Žirafa

Úkol: Najdi pět kvetoucích nebo obrážejících rostlin a pojmenuj je.

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotky nalezených rostlin s jejich jmény.

Krokodýl

Krokodýl

Úkol: Najdi v přírodě něco, co se dá sníst. (Není třeba, abys to přímo snědl/a, stačí to najít.)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku nalezené jedlé věci.

Bonusové zvíře

Bonusové zvíře

Po získání tří zvířat můžeš splnit úkol „bonusové zvíře“ a vybrat si do své zoo jedno unikátní zvíře (jiné, než je osm předchozích) dle vlastního výběru. Úkol je možné splnit jenom jednou.

Úkol: Najdi v přírodě kolem sebe alespoň pět zvířat. (Ideálně alespoň jednoho bezobratlého, jednoho ptáka a jednoho savce.)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotky nalezených zvířat s pojmenováním. Nezapomeň připojit zprávu, jaké zvíře si do své zoo přeješ. K tomuto zvířeti také připoj informace: kde žije, čím se živí a nějakou zajímavost dle vlastního výběru, kterou o zvířeti dohledáš. (Bez těchto tří informací tvé osobní zvíře do zoo přidáno nebude.)

Úkoly pro další vybavení zoo

Svou zoo si můžeš zkrášlit ještě dalšími věcmi. Těchto věcí můžeš mít více, ale reálně uvažuj, kolik se jich do tvé zoo vejde.

Palma

Palma

Úkol: Zasaď nebo zasej nějakou rostlinu.

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku zasazené nebo zaseté rostlinky.

Mňamky pro zvířátko

Mňamky pro zvířátko

Úkol: Udělej doma rodičům nebo sourozencům radost nějakou dobrotou.

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku servírované mňamky. (A rovnou napiš, k jakému zvířeti ve své zoo je chceš přidat.)

Balónek pro zvíře

Balónek pro zvíře

Úkol: Udělej deset hlaviček (odražení míče hlavou). (Zkus, kolik odrazů za sebou se ti nejvíce povede bez pádu míče na zem).

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord zprávu o splnění. Pokud se při tom vyfotíš nebo natočíš krátké video, rádi to uvidíme. (A rovnou napiš, jakou má mít balónek barvu a ke kterému zvířeti v tvé zoo má přijít.)

Cylindr pro zvíře

Cylindr pro zvíře

Úkol: Slož čepici z papíru. (Zcela libovolnou podle svého výběru. Klidně i slepenou. Můžeš si ji i ozdobit, pomalovat...)

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord fotku své čepice. (A rovnou napiš, jakou má mít barvu a na jaké zvíře v tvé zoo má přijít.)

Ozdobná světýlka na plot

Ozdobná světýlka na plot

Úkol: Zahraj stínové divadlo (stačí pár minut) a doplň ho na pozadí hlasem loutek.

Jak ho splnit: Pošli na e@lvicata.cz nebo na Discord video svého stínového divadla. (Ke světýlkům můžeš napsat preferovanou barvu, jakou mají v tvé zoo mít.)