Od 4. do 18. července 2020 jste mohli skrze naše zpravodajství sledovat průběh toho, co měla být původně poklidná safari výprava, která se ale znenadání změnila na souboj se hrou Jumanji!

Čt 16. 7. – Nalezení totemu (den 13.)

Po včerejších večerních událostech byl ráno posunutý budíček. A dopoledne jsme věnovali nabídkovým aktivitám - třeba spirobalu, střelbě ze vzduchovky, deskovkám... A k tomu probíhalo mytí všech oddílů (už nikoliv nabídkové, ale povinné 🙂.

Odpoledne se objevila další zatím neznámá postava – neznámý týpek s kolečkem plným uhlí a zlatým řetězem na krku 🤔. Nic moc jsme se od něj však nedozvěděli. Snad brzy zjistíme víc.

Naštěstí dorazil i Carlos, který včera v noci i přes déšť od domorodců zjistil, že „krystal se nachází tam, kde je totem“.

Totem však mohl zpátky do tábora odnést dle pravidel domorodců jen jeden tým – proto se uspořádal souboj, po kterém byl totem dopraven zpět do tábora vítězi.

Přes naše očekávání jsme však u něj krystal nenašli, místo něj děti objevily jen truhlu, ve které se nacházela vizitka – uhlobarona, týpka z rána... Zítra se pokusíme zjistit, kde krystal hledat dál. Ale aspoň už máme zpátky totem i s předchozími krystaly.

St 15. 7. – Domorodci a ztráta totemu (den 12.)

Út 14. 7. – Panický stařík a cesta starších zpět do tábora (den 11.)

Ráno se v základně, kde tou dobou byla pouze mladší část účastníků, objevil zpanikařený stařík z domorodého kmene, který byl stižen pohromou - výbuchem sopky. Na džungli se řítily další živelné pohromy a legenda jeho kmene vyprávěla o dřívějších dobách, kdy kmen uctíval Matku Zemi a dodržoval posvátné rituály, ale také o tom, že nastane doba, kdy se lidé od těchto zvyků odkloní, pak přijde bouře živlů a kmen se obrátí na cizince v džungli.

Mladší v táboře se samozřejmě rozhodli pomoci. Vyrobili si talismany, které je ochrání před rozbouřenými živly a pak se pustili do jejich překonávání, až se dostali k šamanovi, který je zasvětil do posvátného rituálu. Po jeho vykonání se živly naštěstí uklidnily.

Starší po další klidné noci pod širákem trávili den putování směrem zpět do tábora. Cesta pěkně ubíhala a během ní se nakonec podařilo najít bonusovou indicii, do tábora se tedy vrací s misí splněnou.

Po 13. 7. – Setkání s babou florou (den 10.)

Ne 12. 7. – Putování za krystalem flory (den 9.)

So 11. 7. – Zisk krystalu vody (den 8.)

Pá 10. 7. – Společné focení (den 7.)

V pátek proběhlo také společné focení našich herních týmů: Červenorožci, KrokoKlub, RZTM_13Xd a 13_MODRÝCH.

Pá 10. 7. – Chyba ve hře (den 7.)

Čt 9. 7. – Bádání v džungli (den 6.)

Ráno se v oku hry objevil nový rým: „Až slunce blízko k zemi bude, nejen tvoje kůže na trh půjde.“ Zatím jsme nevěděli, co si na nás Jumanji chystá, proto jsme se odpoledne rozhodli věnovat  zkoumání fauny a vůbec džungle, která nás obklopuje. K tomu jsme totiž dostali instrukce ve včerejším dopise od hry, který jsme rozluštili díky výletu do zapomenutého města a díky tomu, že jsme potkali pátého hráče – Carlose.

St 8. 7. – Výprava do Zapomenutého města (den 5.)

Ráno po snídani se zase objevil „náš“ průvodce. Uf, tak porucha hry ze včera snad skončila. Navíc hned věděl, že jsme včera získali šifru, která po rozluštění nedávala úplně smysl.

Út 7. 7. – Prolnutí her (den 4.)

Dny v Jumanji běží a po prvotním šoku jsme si už jakž takž zvykli na život v džungli. V úterý odpoledne nás však překvapily postavy z jiných her, které se objevily místo průvodce. Vypadá to na nějaký glitch – poruchu hry: chodila nám tu postava ze Sims, agent z Mafie, Víla Zvonilka i hráč z GTA 🤔.

„Prý potřebujete nápovědu, kde hledat další krystal. My vám ji dáme, když nás porazíte v naší oblíbené hře,“ oznámili nám. Výzvu jsme samozřejmě přijali a zahájili souboj v deskové hře Jungle Speed: Next level - na rozdíl od varianty, kdy se hraje na stole, se totiž muselo k totemu běhat.

Nakonec se nám podařilo vyhrát a získali jsme nápovědu. Nebylo to však tak jednoduché, protože byla zašifrovaná. Ani po vyluštění nám zpráva nedávala moc smysl, ale postavy z jiných her už nám nechtěly nic prozradit a jak rychle se objevily, tak zase i odešly. Asi se jich dotklo, že jsme je porazili v jejich oblíbené hře.

Večer jsme si zase mohli vybrat z různých aktivit: připravovat oheň, zkusit si házení shurikeny (hvězdicemi) nebo třeba stavět pec z jílu.

Po 6. 7. – Získání krystalu vzduchu (den 3.)Ne 5. 7. – První probuzení ve hře (den 2.)

So 4. 7. – Vtáhla nás hra Jumanji! (den 1.)

So 4. 7. – Safari začíná! (den 1.)

V pořadku jsme dorazili do tábora, jsme ubytováni a teď už vyrážíme obdivovat první krásy safari.

LT Meziboří 2020 – Jumanji