Místo konání: Ďáblický háj, Praha 8

Druhou říjnovou sobotu podvečer zaplnilo Ďáblický háj několik set dětí a jejich rodičů - konal se zde totiž pohádkový les nazvaný "Lesem ke hvězdám", který pořádala naše pionýrská skupina.

Start byl v areálu zdraví v 17:30, kde probíhala registrace účastníků. Také zde nechyběl oheň na opékání buřtů, ba ani pionýrský pes :). Trasa pohádkového lesa pak zahrnovala 12 stanovišť nazvaných dle znamení zvěrokruhu, přičemž na každém děti plnily drobný úkol. V cíli u Ďáblické hvězdárny pak dostaly malou sladkou a věcnou odměnu, mohly se napít teplého čaje a asi jen málokdo nevyužil možnosti návštěvy hvězdárny samotné, kde se pro děti promítal krátký film o vesmíru a kde rovněž byla možnost pozorovat noční oblohu.

Celkový počet účastnících se dětí byl 313, což je více než dvakrát tolik co vloni. Veliké díky patří všem asi 50 dobrovolníkům, kteří zajistili přípravu a organizaci akce, a také Magistrátu Hl. m. Prahy, který konání akce finančně podpořil.

Autoři fotek: J. Benc, O. Machulda

Tip: K procházení fotek můžete používat klávesnici. Šipka vpravo zobrazí další fotku, šipka vlevo předchozí, klávesa Home první, klávesa End poslední fotku a Escape zavře okno.

Zpět na seznam akcí